Európska asociácia pre hazardné hry a stávky (EGBA) v uplynulých dňoch potvrdila, že druhý ročník Európskeho týždňa bezpečného hrania (ESGW) sa uskutoční 17. až 23. októbra 2022.

ESGW (European Safer Gambling Week) je každoročná medziodvetvová iniciatíva na podporu bezpečnejšieho hrania hazardných hier v Európe, ktorú organizuje 13 európskych asociácií online hazardných hier vrátane EGBA, Rady pre stávkovanie a hry (BGC), BACTA, Rady pre lotérie a Asociácie binga.

Prvý ročník ESWG sa uskutočnil v roku 2021 a tohtoročný ročník prinesie rozšírený počet zúčastnených asociácií v celej Európe, aktivity a posolstvá o bezpečnejšom hraní online aj v kamenných herniach. Počas ESGW sa bude v európskych krajinách organizovať celý rad praktických aktivít s cieľom zvýšiť povedomie o bezpečnejšom hraní medzi zákazníkmi, spoločnosťami prevádzkujúcimi hazardné hry, regulačnými orgánmi a zdieľať informácie o najnovšom vývoji v oblasti regulácie bezpečnejšieho hrania, dostupných nástrojoch na podporu bezpečnejšieho hrania, tipoch, ako hrať bezpečnejšie, najnovších výskumoch a ďalších témach.

ZDROJ: pixabay.com

Každoročná kampaň nadviaže na rekordný Týždeň bezpečného hrania 2021, počas ktorého sa vďaka propagácii a informovanosti o nástrojoch bezpečnejšieho hrania, ako sú limity vkladov, zvýšilo ich používanie o 17 % v porovnaní s predchádzajúcim štvortýždňovým priemerom. Počet zobrazení v sociálnych médiách v rámci Týždňa bezpečnejšieho hrania 2021 – dosiahol 24,5 milióna, čo predstavuje nárast o 16 % oproti predchádzajúcemu roku. A relácie na webovej stránke Bezpečnejšieho hrania v roku 2021 boli o 79 % vyššie ako v predchádzajúcom roku.

Nedávna správa Komisie Spojeného kráľovstva pre hazardné hry ukázala, že miera problémového hrania v roku do marca 2022 bola 0,2 % – čo je menej ako 0,4 % v predchádzajúcom roku a menej ako 0,3 % v posledných zverejnených anualizovaných údajoch vo februári 2022.

ZDROJ: pixabay.com

Michael Dugher, výkonný riaditeľ BGC, povedal: „Týždeň bezpečnejšieho hrania hazardných hier je už zavedenou každoročnou udalosťou. Vieme, že miera problémového hrania je nízka a v súčasnosti klesá, čo je skvelá správa, ale Týždeň bezpečnejšieho hrania je ďalším dôkazom odhodlania regulovaného odvetvia naďalej zvyšovať štandardy. Členovia BGC každý deň preukazujú svoj záväzok k bezpečnejšiemu hraniu hazardných hier prostredníctvom iniciatív, ako je zákaz televíznych reklám na stávkovanie počas živých športových prenosov a prísne kontroly totožnosti a overovania veku.“

„Týždeň bezpečného hrania je skvelou príležitosťou na zdôraznenie tejto fantastickej práce – a zdôrazňuje rozdiel medzi regulovaným odvetvím a nelicencovaným a nelegálnym čiernym online trhom, ktorý nemá žiadne záruky, ktoré sú u našich členov samozrejmosťou,“ uzavrel Dugher.

Miles Baron, výkonný riaditeľ Bingo Association, povedal: „Týždeň bezpečného hrania je dôležitou súčasťou záväzku bingo priemyslu k sociálnej zodpovednosti a predstavuje užitočný ústredný bod na zdôraznenie aktivít a podpory, ktorá je k dispozícii počas celého roka. Ako podniky so sídlom na mieste si toto odvetvie uvedomuje dôležitú príležitosť, ktorú máme na propagáciu myšlienok bezpečnejšieho hrania a na priamu komunikáciu so zákazníkmi.“

John White, výkonný riaditeľ spoločnosti Bacta, povedal: „Týždeň bezpečného hrania opäť umožňuje odvetviu prezentovať svoj celoročný záväzok k bezpečnejšiemu hraniu. Zároveň upozorňuje zákazníkov na nástroje, ktoré majú k dispozícii, ak majú pocit, že ich hranie hazardných hier sa stáva problematickým. Tieto nástroje sa neustále rozširujú, pretože sa dozvedáme viac o bezpečnejšom hraní a sú súčasťou našej ambície upevniť spoločenskú zodpovednosť v centre našej ponuky pre zákazníkov.“