Casumo a PokerStars, renomované online kasíno a pokerová značka, dostali zelenú na prevádzku na novom regulovanom trhu online hazardných hier v Ontáriu. V prípade spoločnosti PokerStars udelila Komisia pre alkohol a hazardné hry (AGCO) licenciu jej materskej spoločnosti TSG Interactive Canada a uviedla, že bude platiť do 7. júna 2024.

Casumo získala licenciu od AGCO prostredníctvom Pret Play, materskej spoločnosti prevádzkovateľa. Na rozdiel od PokerStars však jej licencia nebude platiť až do roku 2024. Namiesto toho AGCO uviedla, že platnosť licencie Casumo končí 7. júna 2023; o rok skôr ako v prípade PokerStars.

ZDROJ: CASUMO

PokerStars bude v Ontáriu pôsobiť oficiálne ako regulovaný subjekt. Jej domény kasína, pokru, stávkovej kancelárie a mobilnej aplikácie dostali zelenú od ontarijského regulačného orgánu. Tento proces však ešte stále nie je ukončený, keďže PokerStars musí dosiahnuť dohodu s iGaming Ontario. Prevádzkovateľ bude môcť ponúkať svoje služby až po dosiahnutí dohody.

Ontárijský trh s online hazardnými hrami zažíva od začiatku svojej činnosti rozmach. Najnovším prevádzkovateľom, ktorý spustil svoje služby v najväčšej kanadskej provincii, je NorthStar Bets. Platformu jej kasína a stávkovej kancelárie podporuje renomovaná spoločnosť Playtech.

Podľa dohody medzi spoločnosťami NorthStar a Playtech bude táto spoločnosť dodávať online hazardnej stránke služby kasína a živého kasína a poskytne svoju platformu IMS.

ZDROJ: PokerStars

Casumo a PokerStars budú musieť dodržiavať priemyselné normy

AGCO sa snaží regulovať odvetvie online hazardných hier v Ontáriu čo najefektívnejším a najúčinnejším spôsobom. Preto varovala všetkých prevádzkovateľov, aby zastavili svoju činnosť, kým nedostanú licenciu, inak im hrozí zamietnutie žiadosti o licenciu.

Regulačný orgán tiež ukázal, že nemá problém pokutovať aj tých najuznávanejších prevádzkovateľov, ak nespĺňajú normy odvetvia. To je niečo, čo budú musieť spoločnosti Casumo a PokerStars po spustení svojich služieb v Ontáriu určite vziať do úvahy.

BetMGM a PointsBet sú názornými príkladmi toho, čo sa stane prevádzkovateľom, ktorí nedodržiavajú pravidlá. Mesiac po spustení online hazardných hier v Ontáriu boli obaja prevádzkovatelia pokutovaní AGCO za údajné nedostatky v oblasti reklamy a bonusov.

ZDROJ: WALLPAPERWIDE

Spoločnosť BetMGM bola nútená zaplatiť 48 000 USD, zatiaľ čo pokuta spoločnosti PointsBet bola 30 000 USD. Ako uviedla AGCO, BetMGM porušila oddiely 2.04 a 2.05 Kódexu internetových hier v Ontáriu a PointsBet porušila oddiel 2.05.

Generálny riaditeľ spoločnosti PointsBet Canada Scott Vanderwel sa verejne ospravedlnil za nedodržanie noriem a uviedol, že spoločnosť zabezpečí, aby v budúcnosti spoločnosť neprekročila hranicu stanovenú záväznými pravidlami.