Poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva v stredu 22.9.2021 neschválili návrh všeobecne záväzného nariadenia o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta. K schváleniu návrhu pritom chýbal jediný poslanecký hlas.

Predkladateľom návrhu všeobecne záväzného nariadenia bol Peter Hošták, predseda finančnej a majetkovej komisie. Podľa predkladaného návrhu malo dôjsť k zákazu umiestnenia herní a kasín na celom území mesta Trenčín v hoteloch, moteloch a penziónoch, v budovách pre obchod a služby, v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu a (v prípade herní) aj v bytových domoch.

ZDROJ: pixabay.com

Cez mestské zastupiteľstvo však návrh zákazu hazardu neprešiel, keď za zákaz hlasovalo 12 poslancov a k jeho schváleniu chýbal jeden poslanecký hlas. Mesto Trenčín sa tak nateraz nepripojí k Bratislave, Nitre či Prešovu a nezakáže umiestňovanie herní a kasín na území mesta.

Rozhodovaniu mestských poslancov v auguste predchádzala verejná diskusia, ktorú iniciovala trenčianska radnica. Diskusie sa zúčastnili napríklad Peter Beňa z iniciatívy Zastavme hazard, hovorkyňa Asociácie zábavy a hier Dominika Lukáčová a riaditeľ Centra pre liečbu drogovo závislých Ľubomír Okruhlica.

V súčasnosti je prevádzkovanie hazardných hier v Trenčíne len čiastočne obmedzené všeobecne záväzným nariadením, podľa ktorého sa zakazuje umiestňovanie herní vo vzdialenosti menšej ako 200 metrov od škôl, školských zariadení či internátov.