Okrem oblohy nad letoviskami, ktoré sa zúčastňujú na každoročnom ohňostroji 4. júla, mali návštevníci Las Vegas Strip v utorok večer ešte niečo iné, na čo sa mohli pozerať s otvorenými ústami. Bola to oficiálna premiéra stavby Sphere za hotelom The Venetian.

Sphere, hoci stále patrí spoločnosti Madison Square Garden Entertainment, zrejme upustila od prívlastku „MSG“ a prvýkrát od svojej výstavby plne osvetlila svoju obrazovku Exosphere v noci. Exteriérové plátno s rozlohou 580 000 štvorcových stôp, najväčšia LED obrazovka na Zemi, sa začalo uvítacím „Hello World“, po ktorom nasledovali ohromujúce vizuálne efekty, ktoré zahŕňali ohňostroj, kvetinové vzory, podvodné scény, povrch Mesiaca a, samozrejme, americkú vlajku.

„Exosféra je viac ako obrazovka alebo billboard – je to živá architektúra, ktorá sa nepodobá na nič na svete,“ uviedol vo vyhlásení Guy Barnett, hlavný viceprezident spoločnosti Sphere pre stratégiu značky. „Včerajšie predstavenie poskytlo pohľad na podmanivú silu Exosphere a na možnosti umelcov, partnerov a značiek vytvárať presvedčivé a pôsobivé príbehy, ktoré sa novým spôsobom spájajú s publikom.“

Sphere Goes Nothing

Exosféra, ktorú vyvinul tím kreatívnych, produkčných, technologických a softvérových expertov v štúdiu Sphere v kalifornskom Burbanku, pozostáva z približne 1,2 milióna LED pukov, ktoré sú od seba vzdialené osem palcov. Každý puk obsahuje 48 jednotlivých LED diód, pričom každá dióda dokáže zobraziť 256 miliónov rôznych farieb.

„Nič sa nedá porovnať s účinkom, ktorý má zobrazenie inovatívnej značky a pohlcujúceho obsahu na najväčšej video obrazovke na svete,“ dodal David Hopkinson, prezident a prevádzkový riaditeľ MSG Sports. „Mimoriadne zážitky, ktoré môžeme vytvoriť, sú obmedzené len predstavivosťou.“

Debut The Sphere 4. júla bol strategický. Stále hľadá partnerstvá so značkami a sponzorov, aby sa jej vrátili astronomické náklady, ktoré v súčasnosti predstavujú 2,3 miliardy dolárov, a potrebuje ohromiť rozhodovacie orgány spoločností svojimi schopnosťami aj záujmom, ktorý vyvoláva.

Pre verejnosť sa Sphere otvorí 29. septembra, kedy sa uskutoční koncert skupiny U2 „UV Achtung Baby“.  Jediným ďalším ohláseným programom je film režiséra Darrena Aronofského „Pohľadnica zo Zeme“, ktorý bude mať premiéru 6. októbra.