Riot Games a Netflix predstavili trailer k animovanému televíznemu seriálu Arcane, ktorý štartuje už 6. novembra len niekoľko hodín po finále League of Legends Worlds.

„Hráči na celom svete milujú League a jej univerzum,“ uviedol Nicolo Laurent, generálny riaditeľ spoločnosti Riot Games, vo svojom vyhlásení. „Spustenie hry Arcane je začiatkom ďalšej kapitoly spoločnosti Riot a my sa už nevieme dočkať, kedy hráči uvidia, čo všetko sme pre nich pripravili v rámci hier, zábavy a športu.“

Príbeh

Hra Arcane vychádza zo sveta League of Legends a ponára sa do krehkej rovnováhy medzi bohatým mestom Piltover a špinavým podsvetím Zaunu. Hoci Arcane prináša príbehy šampiónov League of Legends, séria je navrhnutá tak, aby obstála sama o sebe ako komplexný svet plný morálnych rozhodnutí, úchvatných animácií a napínavého príbehu.

ZDROJ: riotgames.com

„Keď sme sa pustili do výroby Arcane, vedeli sme, že s príbehom Jinx a Vi pracujeme na niečom naozaj výnimočnom,“ uviedol vo vyhlásení Christian Linke, spolutvorca Arcane. „Príbeh v kombinácii s ručne maľovaným umeleckým štýlom a vyladenou animáciou postáv, ktoré sme vytvorili v spolupráci so spoločnosťou Fortiche, prinesie hráčom a divákom fascinujúci pohľad do sveta League of Legends.“

Hráči v Arcane uvidia niektoré známe tváre, ako napríklad Jinx, Vi, Jayce a Caitlyn, a dozvedia sa o udalostiach, ktoré z nich urobili šampiónov v hre League of Legends. Hráčom sa predstavia aj niektoré nové tváre, ako napríklad Vander a Silco, ktorí sú občanmi Zaunu a hrajú rozhodujúcu úlohu pri formovaní vyvíjajúceho sa sveta. Jedna postava môže byť v jednom meste hrdinom a v inom zloduchom.

Vi nahovorila Hailee Steinfeld, Caitlyn Katie Leung, Jayca Kevin Alejandro, Silca Jason Spisak, Jinx Ella Purnell, Mela Toks Olagundoye, Vander JB Blanc a Viktora Harry Lloyd.

ZDROJ: riotgames.com

Arcane na Twitchi

Arcane je prvým seriálom Netflixu, ktorý debutuje s ko-streamovaním exkluzívne na Twitchi. Vysielanie Global Arcane Premiere sa začne na kanáli Twitch spoločnosti Riot Games a na stránke Arcane.com približne o 17:30 PT 6. novembra, pričom prvá epizóda by mala začať o 19:00 PT. V EÚ bude repríza prvej epizódy 7. novembra o 11:00 SEČ. Toto sú jediné časové rámce, v ktorých môžu tvorcovia na Twitchi spoločne vysielať prvú epizódu.

Fanúšikovia a hráči, ktorí si naladia vysielanie Global Arcane Premiere na Twitchi a Arcane.com, budú mať tiež možnosť získať Twitch Drops s exkluzívnymi hernými predmetmi v rámci titulov spoločnosti Riot.

ZDROJ: riotgames.com

Arcane v Secret Cinema

Spoločnosť Riot Games tiež oznámila spoluprácu so spoločnosťou Secret Cinema pri príležitosti uvedenia pripravovaného animovaného seriálu Arcane od Netflixu, ktorý prinesie v novembri tohto roku do Los Angeles exkluzívne zážitok z reálneho života v hre League of Legends. Bude to prvýkrát, čo Secret Cinema spojí videohry a zábavu dohromady, keď hráči zažijú živé interaktívne hranie s príbehom zasadeným do dystopického sveta Piltover a jeho temného a nebezpečného podsvetia Undercity. Osobný zážitok sľubuje napínavé misie, v ktorých sa budete vyhýbať piltoverským exekútorom a bojovať o prežitie na ceste do Undercity. Každá vaša voľba ovplyvní, ako sa príbeh skončí.

Brandon Miao, vedúci oddelenia partnerstiev v Riot Games, povedal, že spoločnosť chcela nájsť najlepšie miesto na zdieľanie svojej pohlcujúcej verzie videohry League of Legends. Secret Cinema sa na to hodí vďaka svojej záľube v oživovaní príbehov z filmov a televíznych seriálov ako tomu bolo v prípadoch Impérium vracia úder, Blade Runner a dokonca aj Stranger Things, a to v 360-stupňových kinách.

ZDROJ: riotgames.com

„Pri uvedení hry Arcane sme chceli nájsť toho správneho partnera, ktorý by zdieľal našu víziu oživiť svet League of Legends interaktívnym a pohlcujúcim spôsobom,“ povedal Miao. „Prinášať hráčom nové, autentické mimoherné zážitky, ktoré sa viažu na príbeh seriálu, bude pre nás prvou skúsenosťou a niečím, na čo sa nesmierne tešíme.“

Ako povedal Max Alexander, generálny riaditeľ spoločnosti Secret Cinema. „Naše partnerstvo s Riot Games vybuduje svet, ktorý fanúšikovia už dôverne poznajú, ale do ktorého sa teraz môžu prvýkrát reálne zapojiť a odohrať príbeh jedinečný pre tento typ produkcie. Sme neuveriteľne nadšení z možností hrania a rozprávania príbehov v reálnom svete – svojím spôsobom sa tu rodí úplne nový formát.“

Secret Cinema Presents Arcane sa otvára 21. novembra a cena vstupeniek sa začína na 70 dolároch.

Oficiálny videoklip Imagine Dragons & JID – Enemy (zo série Arcane League of Legends):