Rada pre stávky a hry (BGC) potvrdila, že tohtoročný Týždeň bezpečného hrania sa uskutoční 13. až 19. novembra.

V rámci Týždňa bezpečného hrania sa každoročne spájajú zástupcovia odvetvia, aby zdôraznili dôležitosť bezpečnejšieho hrania a propagovali nástroje, ktoré môžu zákazníci využiť na to, aby mali všetko pod kontrolou.

Iniciatívu organizujú BGC, Bacta, The Lotteries Council a The Bingo Association.

V minuloročnej kampani si počas celého mesiaca stanovilo limity vkladov 200 000 účtov, čo bolo o 12,5 % viac ako v kampani v roku 2021. Okrem toho priniesla 30 miliónov zobrazení na sociálnych sieťach Twitter, Facebook a Instagram.

ZDROJ: The Betting and Gaming Council (BGC)

Michael Dugher, výkonný riaditeľ BGC, uviedol, že kampaň predstavuje záväzok odvetvia udržať nízku mieru problémového hrania.

„Týždeň bezpečnejšieho hrania je v súčasnosti zavedenou každoročnou udalosťou v kalendári odvetvia hazardných hier, ktorá vykonáva dôležitú prácu pri propagácii nástrojov bezpečnejšieho hrania, ktoré sú k dispozícii len v regulovanom sektore stávkovania a hazardných hier, a usmerňuje pomoc tým, ktorí ju potrebujú,“ povedal Dugher.

„Všetky nedávne údaje potvrdzujú to, čo sme už vedeli, že miera problémového hrania je trvalo nízka, čo je skvelá správa, ale Týždeň bezpečného hrania je príkladom odhodlania regulovaného odvetvia neustále zvyšovať štandardy.“

Je skvelé vidieť, že celoročný záväzok sa tak úspešne propaguje a zverejňuje počas jediného týždňa.“

John White, výkonný riaditeľ spoločnosti Bacta, dodal, že táto iniciatíva ukazuje, ako sa odvetvie prioritne venuje závislosti od hazardných hier a jej liečbe.

„Bezpečné hranie je v popredí toho, čo členovia spoločnosti Bacta robia na dennej báze,“ povedal White. „Som rád, že môžem povedať, že naďalej dosahujeme významné pokroky v poskytovaní bezpečnejších hazardných hier a pomáhame ďalej znižovať mimoriadne malý počet spotrebiteľov, ktorí majú problémy, na ich súčasnú rekordne nízku úroveň.“

„Týždeň bezpečnejšieho hrania hazardných hier vrhá dobré svetlo na opatrenia a procesy, ktoré sú zavedené s cieľom pomôcť udržať zábavu pri hraní hazardných hier s nízkymi vkladmi a nízkymi výhrami ako aktivitu, ktorej sa tešia milióny ľudí po celej krajine.“