V poslednom kole Premier League pred plánovanou prestávkou z dôvodu konania Majstrovstiev sveta v Qatare sa okrem iných stretne Fulham s Manchestrom United. Tieto dva tímy delia štyri body, pričom domáci Fulham sa nachádza na deviatom mieste s 19 bodmi, zatiaľ čo United sú piaty s 23 bodmi.

Fulham bol v poslednom zápase len pár minút od toho, aby udržal remízu s Manchester City a bude dúfať, že proti United dokáže prejsť zápasom permanentne koncentrovaný. Zatiaľ čo Fulham nemal v strede týždňa žiadne futbalové povinnosti, Manchester United sa vrátil z Ligového pohára s víťazstvom 4:2 nad Aston Villou.

Analýza formy

Manchester United sa po prehre 3:1 s Aston Villou v Premier League spamätal a víťazstvom 4:2 v Ligovom pohári v polovici týždňa si zlepšil náladu. Bolo to štvrté víťazstvo hráčov United v piatich zápasoch, ale v posledných dvoch zápasoch neudržali čisté konto a inkasovali celkovo päť gólov. Fulham bude chcieť využiť dodatočný odpočinok, keďže v strede týždňa nehral žiadny zápas. Do tohto zápasu hráči Fulhamu vstupujú po prehre s Manchestrom City v poslednom zápase. Bola to ich prvá prehra v posledných piatich zápasoch, ale majú čo robiť v obrane, keďže v troch z posledných piatich zápasov inkasovali viac ako raz.

Analýza zostavy

Bývalý hráč Manchestru United Andreas Pereira skóroval v zápase s Manchestrom City (2:1) a bude šťastný, ak sa mu to podarí aj v zápase s jeho bývalými zamestnávateľmi. Fulhamu bude najviac chýbať hlavný strelec Aleksandar Mitrovič, ktorý má zranený členok. V United bude Diogo Dalot mimo hry pre suspendáciu, zatiaľ čo Raphael Varane je stále zranený. Posilou je však návrat Bruna Fernandesa, ktorý bol suspendovaný na ligový zápas s Villou.

Kľúčové ukazovatele zápasu Fulham – Manchester United

  • Manchester United vyhral v posledných piatich zápasoch štyrikrát.
  • Fulham v posledných piatich zápasoch zaznamenal jednu prehru.
  • Fulham inkasoval dva alebo viac gólov v troch z posledných piatich zápasov.
  • Manchester United zaznamenal jednu prehru v piatich zápasoch vonku.
  • Manchester United je v 14 zápasoch proti Fulhamu neporazený.

Tip na zápas

Manchester United má v tomto zápase jednoznačne navrch, aj keď hrá vonku. Proti Fulhamu majú hráči Manchesteru 14-zápasovú neporaziteľnosť a aj do tohto zápasu vstupujú s lepšou bilanciou. Fulham bol v posledných zápasoch ťažko poraziteľný, ale v rozhodujúcich momentoch sa dopúšťal výpadkov koncentrácie. Víťazstvo Manchestru United sa zdá byť naozaj veľmi pravdepodobné.