Holandský regulačný orgán De Kansspelautoriteit (KSA) začal vyšetrovať prevádzkovateľov lotérií, ktorí „čoraz viac pridávajú do svojej ponuky prvky online hier“, na čo nemajú licenciu.

KSA uviedla, že prevádzkovatelia lotérií nie sú oprávnení prevádzkovať lotérie sami online. Namiesto toho môžu ponúkať len online tikety pre fyzické žrebovania.

Tento rozdiel je podľa nej dôležitý, pretože hry hrané online sa v holandskom práve považujú za „vysoko rizikové“, zatiaľ čo fyzické žrebovania nie.

Rozlišovanie medzi rizikovými a menej rizikovými hazardnými hrami má chrániť spotrebiteľov,“ uviedol KSA. „Ľudia, ktorí sa chcú zúčastniť na lotérii, nesmú byť vystavení rizikovejším hazardným hrám bez toho, aby sa tak rozhodli.“

ZDROJ: peakpx.com

Tieto hry môžu viesť k závislosti od hazardných hier a s tým súvisiacim sociálnym problémom. Prevencia týchto problémov je dôležitým cieľom KSA.

Toto oznámenie nasleduje po podobnom varovaní KSA pred „propagačnými hrami“, ktoré ponúkali podniky, ktoré neboli prevádzkovateľmi hazardných hier s licenciou. Tieto hry zvyčajne zahŕňali žrebovanie cien pre zákazníkov, ktorí si kúpili konkrétny výrobok.

KSA uviedla, že hoci na tieto hry nie je potrebná licencia na hazardné hry, organizátori musia dodržiavať zákony o hazardných hrách vrátane obmedzení týkajúcich sa reklamy.