Čínsky lotériový trh zaznamenal pozoruhodné zotavenie po pandémii a v prvej polovici roka 2023 dosiahol viac ako 50-percentný medziročný rast.

Pokračujúci rast by znamenal, že najľudnatejšia krajina sveta v roku 2018 prekoná svoj ročný rekord v predaji z obdobia pred pandémie.

Pôsobivé čísla

Čína pravdepodobne zaznamená rekord v predaji lotérií s predpokladaným výsledkom 80 miliárd USD v roku 2023, pričom predaj lotérií za prvých 6 mesiacov roku 2023 dosiahol už 38,3 miliardy USD.

Ide o najrýchlejší nárast oproti minuloročným sumám v rovnakom období roku 2022.

Športová lotéria katalyzátorom

Trhový segment športových lotérií zaznamenal explozívny rast, pričom len v mesiaci jún vzrástol o neuveriteľných 83,9%, pričom rast za prvý polrok dosiahol viac ako 110%, čím výrazne prekonal sektor lotériových produktov.

Segment športových lotérií zaznamenal taký astronomický nárast, že sa mu teraz podarilo zatieniť zdanlivo neprekonateľnú lotériu Welfare, ktorá sa môže pochváliť pôsobivým množstvom lotto produktov.

ZDROJ: shutterstock.com

Faktory spôsobujúce rast

Tento rast do veľkej miery závisí od nárastu športového stávkovania, ktoré sa v nemalej miere uskutočnilo vďaka majstrovstvám sveta vo futbale, ktoré v priebehu viacerých turnajov podporili predaj.

Tento segment sa tiež zbavil mnohých produktových obmedzení, ktoré brzdili rozvoj lotérie Welfare, ako napríklad nízka návratnosť stropov pre hráčov a prísne obmedzenia stanovené pre frekvenciu žrebovania.

Okrem toho bola lotéria Welfare sužovaná viacerými politickými a kriminalizovanými incidentmi, ktoré boli uplatnené voči jej dozornému orgánu, ministerstvu pre občianske záležitosti.

ZDROJ: peakpx.com

Rast vo všetkých oblastiach

Napriek týmto prekážkam sa polročný predaj lotérie Welfare podarilo zvýšiť o 20 %, a hoci sa to nedá ani zďaleka porovnať so 71,7%, ktoré dosiahla lotéria Sports, stále ide o inšpiratívny nárast.

Okrem toho aj ďalšie menšie segmenty lotérií, ako napríklad okamžité lotérie (stieracie žreby), zaznamenali v rovnakom období nárast o 51,1 percenta a produkty Keno o 18 percent.

.