V Lige národov sa Anglicku príliš nedarí, v posledných piatich zápasoch vyhralo len raz. Presadia sa futbalisti z ostrovov proti Talianom? Skúste si tipnúť!

Anglicko nezačalo Ligu národov UEFA práve najlepšie; v skupine 3 Ligy A sa nachádza na poslednom mieste a dúfa, že sa mu to podarí zmeniť, keď bude v tretí hrací deň hostiť vedúce Taliansko. Tri levy potrebovali neskorý gól z penalty, aby získali svoj prvý bod pri poslednej remíze 1:1 s Nemeckom, ktorá prišla po prehre 1:0 s Maďarskom. V Lige národov sa Angličanom nedarí, v posledných piatich zápasoch vyhrali len raz. V troch z týchto piatich zápasov Ligy národov nedokázali skórovať a udržali si len jedno čisté konto. Jediné víťazstvo v piatich zápasoch Ligy národov dosiahli proti Islandu (4:0), čo je zároveň jediný prípad, keď v posledných piatich zápasoch strelili viac ako jeden gól. Len v troch z posledných 10 zápasov Anglicka v Lige národov padlo viac ako 2,5 gólu.

Taliansko je naopak na čele skupiny so štyrmi bodmi a po domácom víťazstve 2:1 nad Maďarskom nadväzuje na predchádzajúcu remízu 1:1 s Nemeckom. Do talianskej zostavy sa dostáva určitá stabilita, ale stále majú čo robiť v defenzíve, keďže v posledných piatich zápasoch si neudržali čisté konto. V posledných 10 zápasoch si udržali len dve čisté kontá. V posledných troch zápasoch Ligy národov neprehrali a v 12 zápasoch v tejto súťaži majú na konte len jednu prehru. Toto stretnutie bude prvým stretnutím týchto dvoch krajín od finále EURO 2020, ktoré Taliansko vyhralo na penalty.

Zatiaľ čo Anglicko sa bude snažiť o odplatu, ako aj o prvé víťazstvo v tejto sezóne súťaže, Taliansko neprehralo už štyri zápasy vonku v tejto súťaži. V štyroch zápasoch Ligy národov si tiež udržali čisté konto.

Kľúčové ukazovatele pred zápasom Anglicko – Taliansko:

V siedmich z posledných 10 zápasov Anglicka v Lige národov padlo menej ako 2,5 gólu.

Anglicko nedokázalo skórovať v troch z posledných piatich zápasov Ligy národov.

Taliansko má jednu prehru v posledných 12 zápasoch Ligy národov.

Anglicko strelilo viac ako gól v dvoch z 10 zápasov Ligy národov.

Taliansko v posledných piatich zápasoch nezískalo čisté konto.

ZDROJ: UEFA.COM

Záver

Anglicku sa v Lige národov príliš nedarí, z posledných piatich zápasov vyhralo len raz. Po úvodných zápasoch bez víťazstva sa však budú chcieť posunúť o krok vyššie. Stretnú sa s Talianskom, ktorému sa darí. Očakávame, že Anglicko zlepší svoju hru, pretože sa snaží dosiahnuť prvé víťazstvo v tejto súťaži, ale Taliansko má tiež dobrú sériu zápasov vonku. Očakávame teda v zápase remízu.