Spoločnosť Scientific Games Corporation spustila v Azerbajdžane rozsiahlu ponuku športových stávok a lotérií. V rámci exkluzívnej 10-ročnej zmluvy o dodávkach spustila národná lotéria Azerlotereya v bývalej sovietskej republike športové stávky s technológiou spoločnosti Scientific Games.

Dohoda sa týka poskytovania digitálnych okamžitých lotériových hier, žrebovacích hier a športových stávok, ako aj multikanálového lotériového herného systému.

Zároveň predstavuje rozšírenie existujúceho partnerstva poskytovateľa so sídlom v Las Vegas s tureckým konglomerátom Demirören Holding, ktorý je prevádzkovateľom azerbajdžanskej národnej lotérie.

ZDROJ: WINARCH

V Azerbajdžane sme hľadali osvedčené, škálovateľné riešenie pre maloobchodné aj online stávkovanie,“ povedal člen predstavenstva spoločnosti Demirören Sinan Oktay.

Naše partnerstvo so spoločnosťou Scientific Games malo veľký úspech na iných veľkých trhoch a spoločne ponúkame moderný zážitok pre stávkujúcich, ktorý prinesie vláde Azerbajdžanu dobré výsledky.“

Touto najnovšou dohodou chce spoločnosť Scientific Games využiť postavenie Azerbajdžanu ako hlavnej destinácie pre významné súťaže.

ZDROJ: argam.com

Spoločnosť vyzdvihla „hlboké korene tejto euroázijskej krajiny v oblasti športu„, pričom sa odvolávala na jej históriu organizovania veľkých podujatí, ako napríklad Veľkej ceny Formuly 1 v Baku, ako aj štyroch významných zápasov nedávnych majstrovstiev Európy vo futbale.

Pat McHugh, generálny riaditeľ spoločnosti Scientific Games Lottery, uviedol: „Gratulujeme všetkým, ktorí sa podieľali na úspechu národnej lotérie v Azerbajdžane a na spustení nového športového stávkovania. Vážime si víziu a dôveru, ktorú Demirören prejavil našim odborným znalostiam v oblasti lotérií, systémovým technológiám a schopnosti obsluhovať veľký viackanálový lotériový trh.“

Sme presvedčení, že Scientific Games ponúka efektívne a produktívne riešenie pre športové stávkovanie, ktoré je šité na mieru štátnym lotériám vyžadujúcim rozsiahly program retailového a digitálneho stávkovania,“ dodal McHugh.