V Prahe vyrastie supermoderná Vodafone PLAYzone Arena – nové multifunkčné ešportové centrum, informuje český portál playzone.cz. Projekt, ktorého rozmery nemajú v Českej republike obdobu, vznikol s podporou skupiny Prima a generálneho partnera Vodafone. Vôbec prvá ešportová aréna v Českej republike a na Slovensku otvorí svoje brány už na jar.

V apríli tohto roku sa otvorí jedinečný ešportový stánok, ktorý vzniká v nákupnom centre Westfield Chodov a má obrovskú plochu viac ako 1000 m2. Lukáš Pleskot, výkonný riaditeľ PLAYzone, k tomu na dnešnej tlačovej konferencii uviedol: „Ešport je fenomén. Náš tím na realizácii ešportovej arény tvrdo pracoval veľmi dlho a som rád, že ju konečne môžeme predstaviť širokej verejnosti. Tento rok bude pre český a slovenský ešport v mnohých ohľadoch prelomový. Už to nie je len komunitný koníček, ale svojou veľkosťou a fanúšikovskou základňou môže smelo konkurovať aj veľkým tradičným športom. Vodafone PLAYzone Arena je toho dôkazom“, dodal Pleskot.

ZDROJ: wikimedia.org

Keď sme pred viac ako 6 rokmi začali spolupracovať so spoločnosťou PLAYzone, stali sme sa titulárnymi partnermi Majstrovstiev mobilných a neskôr počítačových hier. Už vtedy sme vedeli, že v tomto odvetví je obrovský potenciál. Nové centrum ešportu je toho dôkazom. Našou prioritou je spájať ľudí, či už v reálnom alebo virtuálnom svete. Vďaka technológiám na čele s 5G spoločne smerujeme k úžasnej budúcnosti a projekty, ako je tento, sa budú len zväčšovať,“ dodala Barbora Kožíšková, vedúca komunikácie značky Vodafone.

Vodafone PLAYzone Arena

V aréne nájdete všetko, na čo si spomeniete v súvislosti s ešportom a hrami všeobecne, bez ohľadu na to, akému súťažnému titulu fandíte. Desiatky nadupaných počítačov, najnovšia generácia herných konzol, vlajkové lode sveta mobilných telefónov, virtuálna realita alebo fantastické pretekárske simulátory. Ešport a turnajové hry nepoznajú hranice, Vodafone PLAYzone Arena spojí hráčov a hráčky všetkých druhov.

ZDROJ: playzone.cz

Okrem toho sa v aréne bude nachádzať najmodernejšie ešportové štúdio, odkiaľ sa budú vysielať všetky prenosy z turnajov na mieste a budú sa tu natáčať aj herné relácie Prima COOL. Jedným z veľkých lákadiel bude miliónový turnaj Tipsport CS:GO v rámci sezóny majstrovstiev, ktorý sa uskutoční na jeseň vo Vodafone PLAYzone Arene. Živé publikum, príjemné prostredie salónika, bar spolu s reštauráciou a veľkou obrazovkou na sledovanie zápasov. Nech už chcete zažiť akýkoľvek ešportový zážitok, aréna bude pre vás pripravená.

Čo sa týka vlastného hrania, vo Vodafone PLAYzone Aréne bude k dispozícii niekoľko bootcampových miestností pre profesionálne a amatérske tímy alebo skupiny priateľov. A ak hľadáte niečo trochu iné, môžete si vybrať miestnosť na narodeninovú oslavu. Priestor bude otvorený aj pre všetky druhy podujatí, workshopov alebo prednášok. Rozmanitosť podujatí nie je obmedzená.

ZDROJ:playzone.cz

Čo vás čaká vo Vodafone PLAYzone Aréne?

55 herných počítačov

8 konzol najnovšej generácie

Virtuálna realita

Herné simulátory

Závodné simulátory

Herné telefóny

Nové ešportové štúdio

Salónik Ešport s veľkou obrazovkou

Bar a reštaurácia

7 miestností bootcampu

Párty miestnosť