Očakávaný štart stanice JOJ Šport prináša na slovenské obrazovky rad atraktívnych domácich športových podujatí, ktoré slovenský divák v televíznom vysielaní už dlhšiu dobu nemal možnosť sledovať. Exkluzívnym partnerom projektu JOJ Šport sa stala spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť.

Hlavnými ťahákmi vysielania JOJ Šport sú samotní slovenskí športovci. Stanica sa odhodlala dlhodobo podporovať slovenský šport prostredníctvom najväčších domácich a zahraničných prenosov a športových udalostí, v ktorých naši športovci pôsobia, prostredníctvom slovenských líg a súťaží, či formou predstavovania mladých juniorov a športových talentov.

„Už pri zrode myšlienky o športovom kanáli nás nadchla predstava vytvorenia väčšieho zázemia pre lokálne športy a športovcov, ktorí majú mnohokrát v zahraničí rozbehnuté skvelé kariéry, no nemajú takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Aj to je naša misia – viac upriamiť pozornosť na to, na čo môžeme byť ako Slováci právom hrdí,“ hovorí šéf projektu JOJ Šport Roman Neuschl.

JOJ Šport má ambíciu trvalo podporovať domáci vrcholový, mainstreamový aj menšinový šport, no vo svojej ponuke nezabudne ani na najsledovanejšie svetové športové eventy.

„Našim divákom sa snažíme ponúknuť taký staničný mix, ktorý uspokojí väčšinu diváckeho spektra, pričom práve športový obsah má v lineárnej televízii rastúcu perspektívu,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega. „Chceme byť podporovateľmi slovenského športu a predstaviť divákom novú generáciu športovcov zo Slovenska, no zároveň prinesieme atraktívne svetové eventy, ktoré právom priťahujú pozornosť športových fanúšikov i univerzálnych cieľových skupín. Práve o takýto športový obsah a partnerstvá prejavili veľký záujem aj naši klienti. Želám našej novej stanici dobrý štart a veľa spokojných divákov.“

„JOJ Šport prinesie okolo 20 živých prenosov týždenne počas hlavných športových sezón, takmer 800 zápasov z domácich ligových súťaží komplet vo vlastnej produkcii a celkovo viac ako 6 500 hodín live prenosov ročne,“ informuje televízia JOJ o programe novej športovej televízie. V programe JOJ Šport budú zastúpené aj zimné športy – hokej, zjazdové lyžovanie, snowboard či curling; futbal, atletika, triatlon, tenis, halové športy alebo e-gaming. Hlavným ťahákom však budú hokejové majstrovstvá sveta, na ktoré má skupina JOJ od roku 2024 päťročné exkluzívne televízne, rozhlasové a internetové práva. Do roku 2023 vlastní práva na vysielanie RTVS.

Prvým spolupracovníkom v oblasti šírenia TV signálu JOJ Šport bola spoločnosť M7 Group, ktorá je majiteľom satelitných platforiem Skylink a freeSat. Signál bude distribuovaný prostredníctvom ďalších veľkých operátorov ako UPC, Orange Slovensko, 02 Slovakia a prostredníctvom členov Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie (SAKT), ktorá združuje značnú časť prevádzkovateľov káblových sietí na Slovensku.

ZDROJ: joj.sk

Zoznam prvých šíriteľov televízneho signálu JOJ Šport: ANTIK Telecom, ARTOS, BBX, EHS, freeSAT, GeCom, Kabelko, Korex Networks, Lepšia Káblovka, MARTICO, O2 Slovakia, Orange Slovensko, OSTV, SATRO, Skylink, SledovanieTV.sk, Slovanet, SlužbyT, Smart Comp., UPC BROADBAND SLOVAKIA. Diváci zatiaľ novú športovú stanice nenájdu v ponuke Magio TV a Digi.