GAMBLING INSIGHTS week 24/25

Pripravené v spolupráci s CLS Čavojský & Partners, s.r.o.

KOMISIA POVAŽUJE OSOBITNÉ DAŇOVÉ PRAVIDLÁ PRE PREVÁDZKOVATEĽOV VEREJNÝCH KASÍN V NEMECKU ZA NEZLUČITEĽNÚ ŠTÁTNU POMOC

Európska komisia dospela k záveru, že osobitné daňové režimy pre prevádzkovateľov verejných kasín v Nemecku nie sú v súlade s pravidlami EÚ o štátnej pomoci. Nemecko teraz musí vymáhať nezlučiteľnú štátnu pomoc vrátane úrokov a do budúcnosti zrušiť tieto daňové schémy.

Zdroj:https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/sk/IP_24_3385

ULIS BUDE POSKYTOVAŤ PODPORU PRI MONITOROVANÍ UEFA EURO 2024

ULIS bude monitorovať UEFA EURO 2024 v Nemecku, využívajúc svoju pokročilú platformu a sieť na detekciu nepravidelných stávkových aktivít. Aby sa zabezpečil najvyšší štandard integrity súťaže, ULIS bude jednou z organizácií pre integritu stávok, ktorá bude úzko spolupracovať s UEFA na monitorovaní všetkých zápasov a odhaľovaní akýchkoľvek podozrivých stávkových aktivít prostredníctvom svojej pokročilej monitorovacej platformy a rozsiahlej siete členov. Výmenu informácií o stávkach a spravodajských informácií z lotérií bude mať na starosti monitorovacia a spravodajská skupina ULIS (UMIG).

ZDROJ: shutterstock.com

Zdroj:https://ulis.org/news-events/news/uefa-euro-2024-monitoring

ZÁKAZ POUŽÍVANIA KREDITNÝCH KARIET NA ONLINE HAZARDNÉ HRY

Austrália zaviedla zákaz používania kreditných kariet na online hazardné hry, ktorý nadobudol účinnosť 11. júna 2024. Tento zákon tiež zahŕňa zákaz používania digitálnych mien a iných úverových produktov. Vláda sa týmto snaží chrániť spotrebiteľov pred finančnými škodami súvisiacimi s hazardom a zabezpečiť, aby jednotlivci mohli hrať len s vlastnými peniazmi.

Zdroj:https://www.gamblinginsider.com/news/25542/australia-implements-credit-card-ban-for-online-betting

UKRAJINSKÝ REGULÁTOR ZABLOKOVAL 371 NELEGÁLNYCH WEBSTRÁNOK

Komisia pre reguláciu hazardných hier a lotérií (KRAIL) na Ukrajine zablokovala 371 nelegálnych hazardných webových stránok po spoločných akciách s Bezpečnostnou službou Ukrajiny. Tento krok je súčasťou širších snáh o obmedzenie prístupu k neautorizovaným hazardným platformám.

Zdroj:https://igamingbusiness.com/legal-compliance/regulation/krail-blocks-illegal-gambling-websites-ukraine/

ZDROJ: shutterstock.com

MANIFEST EURÓPSKEJ LOTÉRIOVEJ SPOLOČNOSTI (EL)

Európska lotériová spoločnosť (EL) zverejnila svoj manifest v očakávaní nového Európskeho parlamentu a vymenovania Európskej komisie koncom tohto roka. Dokument zdôrazňuje zásadnú úlohu lotérií, ktoré nie sú len hazardnými hrami, ale významne prispievajú k sociálnej štruktúre Európy. Manifest má slúžiť ako komplexná výzva pre tvorcov politík EÚ, aby uznali a chránili dôležitú úlohu lotérií v celej Európe.

Zdroj:https://www.european-lotteries.org/el-manifesto-2024

UKGC VYŠETRUJE MOŽNÉ TRESTNÉ ČINY SÚVISIACE SO STÁVKAMI NA VOĽBY

Komisia pre hazardné hry Spojeného kráľovstva (UKGC) vyšetruje niekoľko možných trestných činov súvisiacich so stávkami na dátum nadchádzajúcich parlamentných volieb, stanovený na 4. júla 2024. Medzi vyšetrované prípady patrí napr. stávka konzervatívneho kandidáta, policajt a konzervatívny poslanec, ktorí sú obvinení z insider tradingu. UKGC zdôrazňuje, že používanie dôverných informácií na stávkovanie môže predstavovať trestný čin podľa zákona o hazardných hrách, s možnými sankciami vrátane väzenia alebo pokút.

Zdroj:https://igamingbusiness.com/legal-compliance/ukgc-confirms-investigation-into-several-potential-election-betting-offences/