Od draftu Juraja Slafkovského do NHL uplynul rok. O tom, čo sa za ten čas všetko udialo, prišiel Juraj osobne porozprávať do Bratislavy na pozvanie spoločnosti TIPOS v rámci pokračovania projektu Radosť víťazí. V rámci „oSlafy“ si TIPOS pre Juraja pripravil výnimočný darček – dres s podpismi jeho fanúšikov, ktorí mu aj takýmto spôsobom chceli vyjadriť podporu v nadchádzajúcej sezóne.

TIPOS je najväčším podporovateľom športu na Slovensku. V roku 2022 spoločnosť odviedla na podporu slovenského športu 50,7 mil. EUR. Za prvý polrok 2023 to bolo takmer 25 mil. EUR, čo je o 4 % viac v porovnaní s prvým polrokom predchádzajúceho roka. Slovenský šport a slovenských športovcov však TIPOS nepodporuje len finančne. Začiatkom roka odštartoval iniciatívu Radosť víťazí, s ambíciou prinavrátiť radosť do športu. Z prieskumov, ktoré si dal TIPOS vypracovať, totiž vyplynulo, že v posledných rokoch je na športovcov vyvíjaný obrovský tlak, či už zo strany médií, ale aj od samotných fanúšikov, predovšetkým na sociálnych sieťach. Tvárou tejto iniciatívy, ako aj tzv. TLAK TALK-ov sa stal Juraj Slafkovský.

ZDROJ: tipos.sk

„Juraj Slafkovský je výnimočný vo viacerých ohľadoch – už v mladom veku ide o komplexného športovca, ktorý disponuje nielen výnimočným hokejovým talentom, ale je silný aj po mentálnej stránke. S tlakom, ktorý je na neho vyvíjaný, vie dobre pracovať a aj preto by mohol byť vzorom pre ďalších športovcov, ako aj pre mladé športové talenty. Aj toto sú dôvody, pre ktoré sme si ho vybrali ako hlavnú tvár v CSR kampani Radosť víťazí, ktorú spoločnosť TIPOS odštartovala v marci 2023 spustením televíznej kampane a platformy radostvitazi.sk,“ priblížil Oliver Felszeghy, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti TIPOS.

„Keďže od Jurajovho draftu do NHL nedávno uplynul rok, v TIPOSe sme si pre neho a jeho fanúšikov pripravili malú „oSlafu“,“ dopln

il Felszeghy. Na „oSlafe“ nechýbal ani darček. Generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS Jurajovi odovzdal dres podpísaný fanúšikmi ako poďakovanie za športové výkony, ktorými šíri radosť. Desiati z nich dostali príležitosť stretnúť sa s Jurajom a aj osobne mu vyjadriť podporu do ďalšej sezóny. Jeden výherca dokonca pocestuje na Jurajov zápas do Montrealu, kde ho uvidí „v akcii“ priamo na ľade. To všetko vďaka súťaži, ktorú pre Jurajových fanúšikov iniciovala národná lotériová spoločnosť.

ZDROJ: tipos.sk

Spoločnosť TIPOS s aktivitami v rámci projektu Radosť víťazí ešte nekončí. K aktuálnym TLAK TALK-om na platforme radostvitazi.sk s ďalšími športovcami ako Viktória Forster, Danka Barteková alebo Monika Chochlíková a radám od športovej psychologičky pribudnú ďalšie. O svojich skúsenostiach s tlakom v športe sa podelia Ján Volko, Alex Molčan a v novom TLAK TALK-u aj Juraj Slafkovský.