Manchester United čaká v nedeľu druhý domáci zápas v rade, keď v ďalšom kole Premier League nastúpi proti West Hamu United. Manchester United ide do tohto zápasu na šiestom mieste v tabuľke s 20 bodmi, zatiaľ čo West Ham United má zatiaľ 14 bodov a je na 10. mieste. Oba tímy zaknihovali v stredajších zápasoch v Európe domáce víťazstvá; West Ham porazil Silkeborg 1:0 v Európskej konferenčnej lige, zatiaľ čo Manchester United zdolal Sheriff 3:0 v Európskej lige. (30. októbra 2022 – 17:15)

Analýza formy

Manchester United si do tohto zápasu berie sedemzápasovú sériu bez prehry a v domácom prostredí sa bude cítiť schopný túto sériu predĺžiť. Štyri čisté kontá v posledných piatich zápasoch naznačujú obrovské zlepšenie v obrane a skutočnosť, že v posledných piatich zápasoch nedokázali skórovať len raz, naznačuje, že sa im darí na oboch stranách. West Ham prichádza po dvoch víťazstvách a čistých kontách. V posledných piatich zápasoch prehrali len raz, a to zhodou okolností v poslednom zápase vonku. Vonku sa im zatiaľ príliš nedarí, najmä v lige. V štyroch ligových zápasoch vonku pred týmto zápasom West Ham trikrát prehral a získal iba bod z 12 možných.

Analýza zostavy

Manchester United bude v tomto zápase stále bez Raphaela Varaneho a Anthonyho Martiala, ale Cristiano Ronaldo je späť v tíme a po tom, čo skóroval proti Sheriffu, bude štartovať aj v tomto zápase. Vo West Hame naďalej monitorujú Maxa Cornetu, najväčšie obavy budú mať o Lucasa Paqueta, ktorý si doliečuje zranenie ramena. Zatiaľ nie sú žiadne správy o jeho šanciach nastúpiť na tento zápas.

Kľúčové ukazovatele zápasu Manchester United – West Ham

  • West Ham United v posledných piatich zápasoch ani raz neskóroval.
  • Manchester United nedokázal dať gól len raz v posledných piatich zápasoch.
  • Štyri z posledných piatich zápasov Manchestru United skončili s menej ako 2,5 gólu.
  • Posledné štyri zápasy West Hamu priniesli menej ako 2,5 gólu.
  • Manchester United v štyroch domácich zápasoch neprehral.

Tip na zápas

Manchester United po prehre s Manchestrom City nastúpi na tento zápas bez prehry v posledných siedmich zápasoch. Ich posledné zápasy však priniesli málo gólov a West Ham je jedným z najsilnejších tímov v lige, preto očakávame ďalší zápas s nízkym počtom gólov. West Ham tiež prechádza sériou zápasov s nízkym počtom gólov a vonku nevyhral v lige v posledných štyroch zápasoch, pričom v troch z nich padlo menej ako 2,5 gólu. Vzhľadom na tieto výsledky je vhodné zvážiť tipy, že padne menej ako 2,5 gólu a že Manchester United zvíťazí.