Redakcia magazínu Winsider prináša v spolupráci s dlhoročným expertom na športové stávkovanie výber športových podujatí, ktoré sa oplatí sledovať. Čo (a ako) tipovať tento víkend?

Nedeľa 8.5.

FUTBAL    Španielsko     La Liga

Atletico Madrid – Real Madrid (kurz podľa experta 2.1 – 3.5 – 3.5)

V nedeľu večer budeme svedkami ďalšieho vydania „boja o Madrid“, keď sa v slávnom derby stretne domáce Atletico s kráľovským Realom. Dôležitosť a motivácia pre tento zápas je pre oba tímy diametrálne odlišná. V mužstve Realu je momentálne atmosféra  doslova euforická, keď si v minulom kole La Ligy definitívne zabezpečili titul pre túto sezónu a v Lige majstrov sa v semifinálovom zápase proti Manchesteru City postarali o doslova zázračný obrat, keď ešte v poslednej minúte riadneho hracieho času im na postup do finále chýbali dva góly, no o päť minút neskôr už bolo všetko inak a jeho hráči sa tak môžu tešiť na finále, ktoré sa uskutoční dňa 28.5. v Paríži, kde ich súperom bude nemenej slávny FC Liverpool.

V nedeľňajšom zápase môžu hrať hráči „bieleho baletu“ úplne uvoľnene, nehrajú v podstate o nič, jedinou motiváciou bude pre nich prestíž derby zápasu proti svojmu tradičnému rivalovi. Taktiež sa predpokladá, že tréner Ancelotti nepostaví viacerých kľúčových hráčov a nechá ich oddýchnuť po náročnom programe minulých dní. Na strane druhej, hráčom Atletica ide v tomto zápase o veľmi veľa. V minulom kole La Ligy inkasovali porážku na ihrisku Bilbaa (0:2), čo bol mimochodom štvrtý zápas z posledných piatich, v ktorom vyšli gólovo naprázdno.

ZDROJ: peakpx.com

V tabuľke La Ligy im patrí štvrtá priečka, posledné miesto zabezpečujúce účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov, keď na piaty Betis Sevilla majú k dobru už len tri body, čím sa štyri kolá pred koncom ligového ročníka dostala ich účasť v budúcoročnej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži do reálneho ohrozenia. Vzhľadom na dané skutočnosti, motiváciu oboch mužstiev, ako aj predpokladanú neúčasť viacerých kľúčových hráčov Realu v tomto zápase si myslíme, že hráči Atletica využijú danú situáciu a pripíšu si tri veľmi dôležité body, ktoré môžu hrať rozhodujúcu úlohu v boji o účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov.

Náš tip: 1