Po fantastickom turnaji CS:GO spred dvoch rokov sa ICE Esports Arena vráti v roku 2022 na palubu kamióna Big Betty.

Big Betty váži asi 40 ton a vlastní ju spoločnosť Allied Esports, ktorej víziou je sprístupniť športové podujatia všetkým. Nákladné auto, ktoré je presnou replikou nákladného auta Optimus Prime použitého vo filme Transformers, sa doslova „rozložilo“ a vytvorilo fantastickú arénu pre novovytvorený profesionálny tím Apex Legends, Vexed, ktorý sa na ICE London 2022 postaví všetkým súperom.

Všetko je súčasťou nákladného auta, vrátane kabín pre hráčov, všetkých požiadaviek na pripojenie, herných strojov a vysielacej kabíny, kde sedia technici a spravujú obrazovky a stream.

Aréna ICE bude naživo vysielaná na kanáli Allied Esports Twitch, kde budú 3 hráči z Vexed súťažiť v rôznych herných režimoch Apex Legends, proti online hráčom z celého sveta.

Arénu ICE môžete sledovať tu: https://www.twitch.tv/alliedesports

Tento rok môžu diváci na ICE London 2022 popri sledovaní tých najlepších hráčov aj uzatvárať bezhotovostné stávky na hry vďaka sponzoringu spoločnosti Ultraplay. Diváci dostanú kurzy na rôzne herné udalosti, napríklad v prvej hre je kurz 4:1 na priamu výhru Vexed. Zatiaľ čo na udalosť, že Vexed získa prvé zabitie alebo „prvú krv“, môžete získať kurz 5:1.

Každý, kto si počas týždňa na ICE London 2022 staví zadarmo, bude zaradený do žrebovania o Playstation 5.

Pred dvoma rokmi sa kľúčové prednášky veľmi zameriavali na rozvíjajúci sa svet ešportu a na to, ako by mohli herné spoločnosti a stávkové spoločnosti spolupracovať pri monetizácii hier. Apex Legends od EA spolu s Ultraplay a ICE túto víziu napĺňajú.