Švédsky úrad pre hospodársku kriminalitu začal predbežné vyšetrovanie podozrenia z obchodovania s akciami spoločnosti LeoVegas s využitím dôverných informácií.

Úrad pre hospodársku kriminalitu informoval, že 7. júna uskutočnil „neohlásenú návštevu“ v kanceláriách spoločnosti LeoVegas v Štokholme. Prevádzkovateľ uviedol, že pomáha orgánom pri vyšetrovaní. Dodal, že všetky otázky týkajúce sa vyšetrovania treba adresovať úradu.

Žiadni zamestnanci spoločnosti LeoVegas, členovia jej manažmentu ani členovia predstavenstva neboli zatiaľ informovaní o podozrení z ich trestnej činnosti.

ZDROJ: MGM RESORTS

Minulý mesiac pozemný prevádzkovateľ MGM Resorts predložil ponuku na prevzatie spoločnosti LeoVegas za 607 miliónov USD (482,8 milióna GBP/576,6 milióna EUR).

MGM zaplatí 61 švédskych korún (4,90 GBP/5,85 €/6,16 USD) za akciu, aby získala celý akciový kapitál spoločnosti LeoVegas, čo podľa spoločnosti LeoVegas predstavuje navýšenie o 44% v porovnaní so záverečnou cenou akcií spoločnosti LeoVegas z 29. apríla. V dôsledku tejto ponuky sa cena akcií spoločnosti LeoVegas 2. mája vyšplhala na 60,30 SEK, hoci už v predchádzajúcom mesiaci vzrástla o viac ako 30%.

Hovorca spoločnosti MGM pre portál iGB uviedol, že oznámenie spoločnosti LeoVegas bolo „jedinou informáciou, ktorú v tejto chvíli máme“.