Kirgizsko by čoskoro mohlo získať strategického partnera, ktorý bude spravovať národnú lotériu, informuje portál gamblingnews.com. Centrum pre verejno-súkromné partnerstvá v krajine (PPP) určilo víťazov zákazky na prevádzkovanie „národných lotériových aktivít“ v rámci štátnej lotériovej spoločnosti. Zákazku vyhralo konzorcium firiem zo Srbska.

Kirgizsko pokračuje v konsolidácii a posilňovaní štátnej lotérie

Štátna lotériová spoločnosť dostala v októbri minulého roka pokyn vyhlásiť verejnú súťaž s cieľom nájsť súkromného strategického partnera, ktorý by oživil jej ponuku. Kyrgizské centrum pre verejno-súkromné partnerstvá vybralo ponuku spoločností Elbet a Axel Capital a postúpilo ju štátnej lotériovej spoločnosti. Obe spoločnosti spojené v konzorciu majú sídlo v Srbsku.

ZDROJ: unsplash.com

Centrum pre verejno-súkromné partnerstvá minulý týždeň oznámilo, že spoločnosti Elbet a Axel splnili všetky podmienky na to, aby boli uvedené medzi možnými prevádzkovateľmi národnej lotérie, nakoľko obe spoločnosti majú rozsiahle medzinárodné skúsenosti s vývojom, implementáciou, integráciou a technickou podporou softvéru na prevádzkovanie lotérií vo viacerých krajinách Európy a Ázie.

Súťažná komisia určila víťazné konzorcium, zmluvu s konzorciom teraz musí uzavrieť v stanovenom termíne štátna lotériová spoločnosť. Až následne bude konzorcium srbských spoločností oficiálne zaregistrované v Kirgizsku ako strategický partner štátnej lotériovej spoločnosti. Projekt strategického partnerstva je zameraný na rozvoj lotériovej činnosti v Kirgizsku, ktorého cieľom je pravidelne a významným spôsobom navýšiť verejný republikový rozpočet a tiež uspokojiť dopyt obyvateľov po lotériových produktoch.

ZDROJ: pixabay.com

Veľká výhra pre spoločnosti Elbet a Axel

Spoločnosť Elbet bude technologickým partnerom projektu. Spoločnosť so sídlom v Belehrade bola založená v roku 2002 a je poskytovateľom softvérových a hardvérových riešení v oblasti hazardných hier. Ponúka produkty pre športové stávky, herné a lotériové terminály. Spoločnosť na svojej webovej stránke uvádza, že obsluhuje 80 klientov – prevádzkovateľov na celom svete vrátane štyroch štátnych lotérií.

Axel je „rodinný podnik pôsobiaci predovšetkým vo východnej Európe, pričom sídlo má v Belehrade“, uvádza sa na stránke jej generálneho riaditeľa na sieti LinkedIn. Ďalej sa uvádza, že spoločnosť investuje do „inovatívnych spoločností s vysokým rastovým potenciálom, ktorým poskytuje čerstvý kapitál a dlhoročné odborné znalosti. Naše investície siahajú od IT priemyslu až po herný priemysel.“

Konečné schválenie na základe rokovaní medzi konzorciom a štátnou lotériovou spoločnosťou sa očakáva do troch týždňov.