Očakáva sa, že kasína v Macau dosiahnu v júli rekordne nízke mesačné hrubé príjmy z hazardných hier (GGR), keďže región zachvátila ďalšia epidémia Covid-19.

11. júla úrady Macaa nariadili okamžité zatvorenie všetkých nepodstatných prevádzok vrátane viac ako 30 kasín, keďže mesto od júna zaznamenalo 1 526 prípadov Covid. Toto oznámenie znamenalo prvé zatvorenie kasín za viac ako dva roky. Úrady potom predĺžili zatvorenie o päť dní a očakáva sa, že kasína opäť otvoria svoje brány 23. júla.

Počet návštevníkov kasín klesol už pred zatvorením, čiastočne v dôsledku zvýšenia cestovných a hraničných obmedzení. Počet návštevníkov v Macau v máji dosiahol 600 748, pričom v júni klesol na 380 671.

ZDROJ: pixabay.com

Expert na herný priemysel Ben Lee v rozhovore pre denník Macau Daily Times predpovedal, že júl zaznamená doteraz najhorší mesačný GGR, pričom tieto čísla možno priamo pripísať zatvoreniu herní v súvislosti s Covidom.

To bude predstavovať výrazný kontrast s GGR v júli 2021, ktorý predstavoval 8,44 miliardy MOP (1,045 miliardy USD), čo z neho robí druhý najlepší mesiac v roku 2021 po máji v celkovej výške 10,45 miliardy MOP.

Lee, výkonný partner spoločnosti IGamiX Management & Consulting, predpovedal júlový GGR vo výške 200 až 300 miliónov MOP. Ak je táto predpoveď presná, predstavovalo by to v porovnaní s júnom 2022 pokles o 90 %, a to napriek tomu, že išlo o najnižší mesačný GGR v tomto roku s celkovou sumou 2,48 miliardy MOP.

Zdá sa, že epidémia Covid-19 v regióne bude pokračovať, čo vyvoláva pochybnosti o krátkodobom zdraví herného priemyslu, pričom Lee ďalej tvrdí, že „augustový GGR je ťažko predvídateľný a nedá sa predpovedať“.