Britská komisia pre hazardné hry pozastavila spoločnosti Bet-at-home.com platnosť prevádzkovej licencie počas doby výkonu kontroly v tomto podniku.

Pozastavenie nadobudlo okamžitú platnosť od 7. júla.

Začiatkom minulého týždňa spoločnosť Bet-at-home pozastavila svoj partnerský program vo Veľkej Británii, ktorý je jej jediným marketingovým kanálom v krajine.

ZDROJ: bet-at-home.com

Šéf marketingu spoločnosti Bet-at-home Alessandro Manzella pre iGB iba uviedol, že prevádzkovateľ z britského trhu neodchádza. Na otázku ohľadom tohto vyhlásenia po oznámení pozastavenia sa Manzella odmietol vyjadriť.

Komisia pri oznamovaní svojho rozhodnutia uviedla, že preskúmanie a následné pozastavenie vyplýva z obáv, že „činnosti mohli byť vykonávané v rozpore so zákonom o hazardných hrách z roku 2005„.

Komisia uviedla, že na tieto činnosti sa nemusela vzťahovať licencia spoločnosti Bet-at-home.com, a že v dôsledku toho môže byť táto spoločnosť nespôsobilá na vykonávanie svojich licencovaných činností. Regulačný orgán dodal, že podozrenie z porušovania pravidiel spoločenskej zodpovednosti a zlyhania v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí boli kľúčovými faktormi pri rozhodovaní o pozastavení licencie.

ZDROJ: pekapx.com

Preskúmanie sa uskutoční podľa článku 116 zákona, zatiaľ čo pozastavenie bolo vykonané v súlade s článkom 118 ods. 2 zákona.

Prevádzkovateľovi sme dali jasne najavo, že počas pozastavenia licencie očakávame, že sa zameria na spravodlivé zaobchádzanie so spotrebiteľmi a bude ich plne informovať o všetkých udalostiach, ktoré ich ovplyvňujú,“ uviedla Komisia.

Pozastavenie nebráni prevádzkovateľovi v tom, aby umožnil spotrebiteľom prístup k ich účtom a výber finančných prostriedkov. Spoločnosť Bet-at-home.com Internet Limited – ktorá prevádzkuje stránky bet-at-home.com, bet-at-home.co.uk a uk.bet-at-home.com – je možné kontaktovať prostredníctvom jej webovej stránky.“

ZDROJ:peakpx.com

V máji spoločnosť Bet-at-home oznámila, že jej v prvom štvrťroku 2022 klesli príjmy o viac ako 50 % v dôsledku regulačných problémov v Nemecku, Rakúsku a Holandsku.