Metropolitan Gaming, stopercentná dcérska spoločnosť Silver Point Capital, dokončila akvizíciu európskych a afrických kasínových spoločností Caesars Entertainment, Inc.

Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené, ale bolo potvrdené, že spoločnosť Metropolitan dokončila transakciu minulý mesiac a tento týždeň zverejnila túto správu. Metropolitan preberá do vlastníctva kasína v 11 lokalitách v Egypte, Južnej Afrike a Spojenom kráľovstve vrátane kasína Empire na londýnskom námestí Leicester Square. Spoločnosť Silver Point uviedla, že bude podniku poskytovať investície a strategickú podporu a spolupracovať s manažmentom na rozvoji Metropolitanu ako poprednej značky na trhu luxusných a prémiových hier.

„Veľmi sa tešíme z príležitosti získať niekoľko historických a špičkových kasín v Spojenom kráľovstve,“ povedal zakladajúci partner spoločnosti Silver Point Edward Mulé. „Táto akvizícia dobre zapadá do zamerania spoločnosti Silver Point na investovanie do vysokokvalitných podnikov vo vhodnom čase.“

V súvislosti s transakciou spoločnosť Metropolitan vymenovala za svojho nového výkonného riaditeľa skúseného manažéra v oblasti kasín Michaela Silberlinga. Vo svojej novej funkcii bude Silberling dohliadať na podnikanie spoločnosti Metropolitan vrátane prevádzky a vlastníctva novo nadobudnutých kasín.

„Svetom, globálnou ekonomikou a hotelierstvom otriasla pandémia Covid-19, ale verím, že tento tím má dobrú pozíciu na to, aby predviedol silné oživenie tohto podnikania, pričom bude ťažiť zo svojich skúseností a odborných znalostí a z partnera, ktorý je odhodlaný investovať,“ povedal Silberling.

„Máme v úmysle sústrediť sa na vytváranie pracovných miest a investície do tohto historického podniku, keďže v spolupráci s našimi zamestnancami, regulačnými orgánmi a komunitami, v ktorých pôsobíme, vytvárame pre našich zákazníkov bezpečné, zábavné a nezabudnuteľné zážitky, ktoré nemajú konkurenciu.“

Akvizícia prichádza po tom, čo spoločnosť Caesars vykázala za prvý polrok svojho finančného roka čistú stratu 352 miliónov USD, a to napriek tomu, že zaznamenala 615,7 % medziročný nárast tržieb.