Čínska spoločnosť Bit Mining, ktorá sa zaoberá ťažbou kryptomien a predtým bola známa pod názvom 500.com, oznámila svoje rozhodnutie zbaviť sa svojich aktivít súvisiacich s čínskou lotériou.

Spoločnosť uviedla, že zruší svoju štruktúru subjektu s premenlivým podielom (VIE) – sériu dcérskych spoločností, ktoré vlastnia lotériovú činnosť – a predá svoju lotériovú činnosť za nulovú protihodnotu. Loterijný biznis – ktorý bol predtým hlavným predmetom jej činnosti – sa na celkových výnosoch spoločnosti podieľal sumou 2,7 milióna RMB (302 219 GBP/ 353 240 EUR/416 545 USD), čo predstavuje 13,6 %, a za tri mesiace do 31. marca 2021 predstavoval čistú stratu 9,8 milióna RMB. K uvedenému dátumu predstavovali celkové aktíva v držbe dcérskych spoločností VIE 82,8 mil. jüanov, čo je 6,3 % celkových aktív spoločnosti, zatiaľ čo čistý dlh v držbe dcérskych spoločností bol 161,6 mil. jüanov.

Finančné výsledky z tejto činnosti už nebudú zahrnuté do konsolidovanej účtovnej závierky spoločnosti Bit Mining. Spoločnosť uviedla, že vzhľadom na expanziu svojho podnikania v oblasti ťažby kryptomien mimo Číny neočakáva, že predaj bude mať významný vplyv na jej prevádzkové výsledky alebo finančnú situáciu. Uviedla, že od decembra 2020 dosiahla pozitívne finančné výsledky tým, že svoje podnikanie presmerovala na ťažbu kryptomien a prijala stratégiu rozvoja v zahraničí.

Na obrat podnikania smerom ku kryptomenám a blockchainovým technológiám – a odklon od lotérií – dohliada Xianfeng Yang, ktorý bol v januári vymenovaný za výkonného riaditeľa. Spoločnosť Bit Mining rozšírila svoju angažovanosť v odvetví kryptomien vo februári tohto roka, keď získala spoločnosť Blockchain Alliance Technologies, ktorá je vlastníkom portálu BTC.com. BTC.com ponúka služby ťažobného poolu na kryptomeny a peňaženky na kryptomeny, ako aj informácie o kryptomenách.