Jeden z najznámejších futbalistov na svete a herný nadšenec Neymar Jr. podpísal začiatkom tohto týždňa exkluzívnu zmluvu o streamovaní so spoločnosťou Facebook Gaming, informuje o tom portál dotesports.com.

Prvý oficiálny stream Neymara na Facebooku sa uskutočnil 17. decembra, keď brazílsky futbalista streamoval hry CS:GO a Crab Game pre svojich fanúšikov na Facebooku, kde ho sleduje viac ako 88 miliónov ľudí.

ZDROJ: Twitter

V oficiálnom vyhlásení na svojej facebookovej stránke Neymar vyjadril svoje nadšenie zo štartu na platforme Facebook Gaming. „Hranie hier bolo vždy jednou z mojich najväčších vášní a už sa neviem dočkať, ako sa tu na mojej stránke na Facebooku budem baviť so všetkými,“ napísal. Futbalista PSG má za sebou dlhú a bohatú kariéru. Medzi Neymarove najvýraznejšie úspechy patria víťazstvo v Lige majstrov, Španielsky pohár a Francúzsky pohár. Neymar hral aj za niektoré z najznámejších futbalových klubov na svete, ako sú FC Barcelona a PSG, a reprezentoval tiež rodnú Brazíliu na futbalových majstrovstvách sveta.

ZDROJ: peakpx.com

Čo sa týka sociálnych médií, Neymar patrí medzi najsledovanejších športovcov na svete. Okrem obrovského publika na Facebooku má Neymar aj viac ako 166 miliónov sledovateľov na Instagrame a 55,4 milióna na Twitteri.

V rámci prebiehajúcich globálnych pretekov o podpis najväčších online osobností medzi spoločnosťami Facebook, Twitch a YouTube je to pre Facebook Gaming výnimočný úlovok. Napriek odlivu streamerov si Twitch udržal prvé miesto medzi hernými streamovacími platformami, avšak Facebook akvizíciou Neymara získal jedného z najvplyvnejších športovcov na svete.