Pre Newcastle United to bol veľký týždeň, keďže sa dostal do finále Carabao Cupu 2022/23. Teraz sa musia vrátiť k dianiu v Premier League kde ako tretí tím tabuľky privítajú West Ham United, ktorý je na 16. mieste. Newcastle je v tejto sezóne Premier League doma neporazeným mužstvom a bude sa snažiť získať tri body proti súperovi, ktorý v najvyššej súťaži bojuje aj o body na súperových ihriskách. West Ham v poslednom čase ukázal určité zlepšenie, ale hlavne v FA Cupe a na domácej pôde, toto však bude pre nich ťažký zápas, z ktorého môžu získať body. Zápas začína 4. februára 2023 o 18:30.

Newcastle United je v tomto zápase Premier League favoritom s kurzom v priemere 1,62. West Ham je veľkým outsiderom a na jeho víťazstvo v tomto zápase môžete získať kurz v priemere 6.00, pričom remíza má kurz v priemere 3.75. Stávky na to, že Newcastle udrží čisté konto, sa v posledných mesiacoch ukázali ako dobrý nápad a na to, že tento víkend zabránia West Hamu skórovať, je napríklad kurz v priemere 2.00.

Analýza formy

Newcastle United nastúpi na tento zápas bez prehry v posledných 15 zápasoch Premier League. Naposledy prehrali na Anfielde v posledný augustový deň roku 2022. Je to jediný zápas Premier League, ktorý v tejto sezóne prehrali. Z posledných piatich ligových zápasov však vyhrali len dva. Majú tendenciu príliš veľa zápasov remizovať (v tejto sezóne Premier League deväť), a preto sa posunuli na 11 bodov za vedúci Arsenal, s ktorým nedávno tiež len remizovali. Newcastle United je v tejto sezóne v Premier League doma neporazený, tento úspech dosiahol len Arsenal. Z posledných šiestich domácich ligových zápasov vyhrali päť a v posledných piatich si udržali čisté konto. Od polovice septembra neinkasovali domáci ligový gól z otvorenej hry.

West Ham United sa nachádza len bod nad zónou zostupu. V januári sa nachádzali v spodnej trojke, ale po domácej výhre nad Evertonom 2:0 sa z nej dostali. Pre Kladivárov to bolo dôležité víťazstvo, keďže v posledných siedmich zápasoch Premier League získali len jeden bod (remíza v Leedsi). V tomto roku dosiahli dve víťazstvá v FA Cupe na pôde Brentfordu a Derby County, ale otázka je či dokážu túto formu zopakovať aj vonku v Premier League. Vonkajšia forma je zlá, keď z desiatich zápasov získali len päť bodov a v posledných ôsmich zápasoch šesťkrát prehrali.

Analýza zostavy

Newcastle United bude v tomto zápase bez Bruna Guimaraesa. Ten je po vylúčení v zápase so Southamptonom suspendovaný. Chýbať bude aj útočník Alexander Isak po nedávnom otrase mozgu. Je však možné, že svoj debut by mohol absolvovať Anthony Gordon. Harrison Ashby, ktorý bol tento týždeň podpísaný z West Hamu, by tiež mohol nastúpiť.

West Ham United nedávno podpísal Dannyho Ingsa z Aston Villy, ale ten je zranený, rovnako ako Kurt Zouma. Kladivári nechali odpočívať viacerých hráčov v pondelkovom zápase FA Cupu na pôde West Hamu, ale očakáva sa, že Rice, Fabianski, Coufal a Paqueta sa vrátia na tento zápas s Newcastlom United.

Kľúčové ukazovatele zápasu Newcastle – West Ham

  • Newcastle je jedným z dvoch tímov, ktoré v tejto sezóne Premier League neprehrali.
  • Newcastle v tejto sezóne inkasoval iba päť domácich ligových gólov, z toho tri mu strelil Manchester City.
  • West Ham má z posledných ôsmich ligových zápasov jedno víťazstvo.
  • West Ham získal z posledných ôsmich ligových zápasov vonku dva body.
  • Newcastle si v posledných deviatich domácich zápasoch udržal osem čistých kont.

Tip na zápas

Newcastle United prežíva skvelú sezónu a jeho fanúšikovia sa tešia z každého momentu. Sú vo finále Carabao Cupu a tretí v Premier League. V tejto sezóne sú v Premier League takým ťažko poraziteľným tímom, ktorý má na konte len jednu prehru. Domáca forma je vynikajúca a je ťažké proti nim skórovať. West Ham United má problémy so zostupom a už teraz sa mu zranil Danny Ings. Sebavedomie im možno zvýšili nedávne víťazstvá v FA Cupe, ale bude to pre nich ťažký zápas. Naša predpoveď na zápas Newcastle United proti West Ham United hovorí jednoznačne: uvidíme víťazstvo domácich.